Освіта для сталого розвитку для дітей дошкільного віку вже стартує в Україні і вона має бути визначена серйозним педагогічним завданням сучасності.
Нашим дітям потрібно допомогти зрозуміти, що є межа такої бездумної експлуатації ресурсів, і що якщо почати діяти зараз, у нас ще є надія. І діяти необхідно не лише заради нашого спільного майбутнього, але й заради нашого фізичного здоров’я.
Таким чином, освіта для сталого розвитку тісно пов’язана з життям молодих людей та їхнім майбутнім, а отже, повинна стати одним з пріоритетів країни.
Глобальні цілі сталого розвитку
Навчимо дітей піклуватися про планету
Формуючи знання дітей про навколишнє середовище,слід зауважити , що життя і здоров'я людини залежить від довкілля . Малюки повинні передбачати позитивні та негативні наслідки втручання в природу.
Навчити дитину піклуватися про нашу планету — першорядне завдання для всіх батьків, які хочуть, щоб їхні діти виросли свідомими та здоровими.
Кожен день діти пізнають світ, досліджують природу та її таємниці. Діти дуже допитливі й охоче цікавляться всім новим — все це допоможе батькам розповісти й показати, як піклуватися про нашу планету.
Запропонуйте малюкам піклуватися про Землю разом, розповідаючи про важливість тих чи інших дій. Знання, навички та звички, отримані від батьків, дуже важливі для дитини і будуть відігравати важливу роль протягом усього її життя.
-
Ходити до магазину з еко-сумкою.
-
Брати тару із собою
-
Обирати не пластикову тару, а скляну.
4.Сортувати сміття.
5. Дивитися повчальні мультфільми про природу та екологію.
6.Вирощувати кімнатні рослини.
7. Економити воду.
8. Вимикати світло
9. Не викидати небезпечне сміття в загальний смітник.
10. Брати багаторазову еко-пляшку з собою.
11. Використовувати харчові відходи з користю.
12. Використовувати обидві сторони паперу.
13.Купувати тільки потрібні товари і не викидати зайвого.
14.Обирати іграшки з натуральних матеріалів.
Якщо наші діти навчаться цього сьогодні, наша країна матиме гідне та щасливе завтра.
Усі діти різні
1.Не варто порівнювати свою дитину з іншими,
чи прислухатися до того,хто порівнює вашу .
2.Краще порівнювати з нею ж, у минулому. Бачити прогрес і радіти йому.
3.Краще подумати – у чому унікальність і неповторність вашої дитини.
4.Кожна дитина – це особистість. Тут немає правильних критеріїв, про що б вона не питала, в цей момент вона розвивається і формує свою свідомість, поважайте це.
5. Не переконуйте дитину в тому, що думка дорослого – єдина правильна.
6. Не знецінюйте допитливість дитини.
Діти мають різні
-інтереси й сфери розвитку;
-зовнішність;
-темп розвитку;
-характер;
-фізичний стан;
-вік тощо
Дитина поводиться погано? Це означає, що вона намагається вам щось повідомити. І робить це так, як уміє.Шукайте причину такої поведінки, допоможіть їй висловити все, що вона відчуває.
Не варто пригнічувати її емоції, навіть якщо ми вважаємо їх незручними.
Ми повинні допомогти дітям розпізнавати й формулювати свої почуття, навіть якщо ми самі у тій самій ситуації реагували б інакше. Усі різні.
Лагідність, любов та увага батьків створюють у дитини хороший, радісний настрій, а це, в свою чергу, формує взаємне добре ставлення до інших людей, упевненість у своїх силах.