top of page
Фото автораЗДО "Усмішка"

Тиждень безпеки дитини

З В І Т

про проведення «Тижня безпеки дитини» в комунальному закладі «Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) №5 «Усмішка»

На виконання наказу завідувача закладом дошкільної освіти «Усмішка»від 15.03.2021року № 16/аг з 19.04.2021 р. по 23.04.2021р. у ЗДО «Усмішка» проведено «Тиждень безпеки дитини».

Метою проведення «Тижня безпеки дитини» було:

  • поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя;

  • пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків;

  • вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС.

Для проведення «Тижня безпеки дитини» було створено творчу групу, яка підготувала план проведення «Тижня безпеки дитини».

Під час підготовки до «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів:

  • перевірено наявність усіх документів системи цивільного захисту в ЗДО;

  • перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

  • перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

  • підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Наш друг – світлофор», «Де ховається небезпека»;

  • перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах;

  • підготовлено конспекти заходів, які мають бути проведені під час «Тижня безпеки дитини»;

  • перевірено стан спортивного обладнання.

Діти усіх вікових груп отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації. Збагатили знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, основні правила поведінки на автошляхах та залізниці. Діти з задоволенням грали в сюжетно – рольову гру «Автобус», де були у ролі водія, пасажирів, закріпивши правила безпечної поведінки у транспорті. Розглядали дидактичні картини «Види транспорту», «Машини спеціального призначення»..

Також, приділили увагу і ознайомленню з елементарними правилами протипожежної безпеки, правилами поведінки під час пожежі та причинами її виникнення. Для цього були проведені бесіди «Наш номер – 101», «Вогонь - друг, вогонь – ворог», дидактичні ігри, в яких діти закріпили правила поведінки з електроприладами, гострими та ріжучими предметами, ліками тощо. Цікавою була лялькова вистава «Казка розуму навчає і від бід застерігає», яку діти дивились з захопленням.

Діти закріпили уявлення про те, що є чужі і свої люди, учились поводитися з ними. Вони з радістю драматизували казку «Вовк та семеро козенят»; були у ролі лікаря, матусі у сюжетно-рольових іграх «Сім’я», «Швидка допомога», моделювали ігрову ситуацію “Сам удома», формуючи навички телефонної розмови, безпечної поведінки вдома та на вулиці.

Не менш цікавим було ознайомлення дітей зі стихійними лихами, правилами поведінки під час грози, сильного вітру, шквалів. Діти з цікавістю моделювали ситуації «Якщо до тебе підійшла собака», «Якщо ти знайшов скло».

В останній день тижня о 1015 в закладі проведений практичний тренінг з евакуації, в якому прийняли участь усі працівники та діти. Практичний тренінг пройшов злагоджено, організовано, з виконанням усіх необхідних вимог.

Впродовж тижня також велася робота з батьками шляхом розміщення інформації в мобільних додатках та на сайті ЗДО: «Психологічна безпека дитини», «Як говорити з дитиною про тероризм», “Обережно: сучасне медіа — середовище”.

Завдання педагогів і батьківне залякувати дітей, а, користуючись їх природною допитливістю, навчити правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в ґрунтовній, цікавій, пояснювальній роботі вчити правильно користуватися ними. Потрібно спрямовувати свою роботу на формування свідомої обачності у малят, навичок орієнтування та швидкого реагування на надзвичайні ситуації.

Завжди пам’ятаймо – наша увага, наша турбота і допомога – найдієвіші кроки до захисту дітей від будь-якої небезпеки.






0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page