top of page

Звіт про діяльність КЗ "Лисичанський дошкільний

навчальний заклад(ясла-садок)"№ 5 "Усмішка"

за2018-19 навчальний  рік  

    Відповідно до Положення про дошкільний навчальний  заклад  керівник закладу  має  щороку  звітувати про свою діяльність  на  загальних зборах   (конференціях)  педагогічного  колективу,   батьківського комітету, ради та громадськості.

    Звітування  керівників  здійснюється  з  метою  подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління  освітою, поєднання державного і громадського  контролю за   прозорістю   прийняття  й  виконання  управлінських   рішень, запровадження  колегіальної  етики  управлінської   діяльності   у  закладі,  що базується на принципах взаємоповаги  та позитивної мотивації ..

КЗ «Лисичанський  дошкільний навчальний заклад  (ясла-садок) № 5 «Усмішка» знаходиться за адресою : 93113 м.Лисичанськ, проспект Перемоги 163-а. . Підпорядкований відділу освіти Лисичанської міської ради.  Побудований за типовим проектом, працює за 5-ти денним робочим тижнем, 10,5-годинним режимом: з  7 00 до 17 30 . Мова навчання – державна.

Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед батьками,суспільством і державою за:

- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня та обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

Забезпечення збереження та розвитку мережі груп та формування дитячого контингенту

 Дошкільний заклад є закладом комбіно­ваного типу, де функціонує 3 групи загального типу, 1 інклюзивна група та 2 спеціалізовані групи для дітей з порушеннями зору. Із них - 1 група для дітей раннього віку і 5 груп для дітей дошкільного віку. Загальна чисельність дітей на кінець року - 104 чол.

Склад мережі:

  • 1 група раннього віку (3-й рік життя)     – 16 дітей,

  • 1 група молодшого віку інклюзивна (4-й рік життя)  - 14 дітей,

  • 1 група середнього віку ( 5-й рік життя) – 24 дітей,

  • 1 група старшого віку (5-й рік життя)     – 24 дітей,

2 спеціалізовані групи: молодшого віку – 13 дітей, старшого віку-13 дітей.

 Проектна потужність 90 дітей, перевантаження – 15,5 %.                                     

Комплектування дошкільного навчального закладу проводиться у відповідності з нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України.

Кадрове забезпечення та створення умов для професійного росту

Заклад  дошкільної освіти укомплектовано педагогічними кадрами на 88%.  Цілісний навчально-виховний процес забезпечують 17 педагогів:

           завідувач - 1;

           учитель – дефектолог - 1;

           практичний психолог – 1;

           музичний керівник      - 0,5;

           інструктор з фізкультури – 0,75

           вихователі -11;

           асистент вихователя   - 1.

10 педагогів мають вищу освіту, 7 - середню спеціальну.

Аналіз складу педагогічних працівників за рівнем кваліфікації:

  • «спеціаліст вищої категорії» - 1 ( 5,8%)

  • «спеціаліст I категорії»          - 1 ( 5,8%)

  • «спеціаліст II категорії»         - 3 ( 17,6%)

  • «спеціаліст»  - 4 (23,5%)

  • педагогічне звання «Вихователь - методист» - 2 (11,7%)

  • педагогічне звання «Учитель - методист» - 1 (5,8%)

За стажем педагогічної діяльності :

  • до 10 років  - 4 (23,5%),

  • до 20 років  - 4 (23,5%),

  • понад 20 років – 9 (53%).

Аналіз складу педагогічних працівників за рівнем кваліфікації:

  • «спеціаліст вищої категорії» - 1чол. ( 5,8%)

  • «спеціаліст II категорії»         - 3 чол.( 17,6%)

  • «спеціаліст»                             - 5 чол.(29,4%)

  • педагогічне звання «Вихователь методист» - 3 чол.(17,6%)

За стажем педагогічної діяльності :

  • до 10 років  - 2 чол. (11,7%),

  • до 20 років  - 2 чол. (11,7%),

  • понад 20 років – 10 чол.(58,8%).

Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди різних форм роботи, використання кращого досвіду вихователів ЗДО, міста, області, проходження курсів підвищення кваліфікації при ЛОІППО.

Так  у 2018/2019 навчальному році курси підвищення кваліфікації при ЛОІППО пройшли вихователь Красюк Л.І. , асистент вихователя Умрихіна Л.Ю. та учитель-дефектолог Ковальова Л.В.

Стимулюванню цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, забезпеченню ефективності навчально-виховного процесу сприяє атестація педагогічних працівників закладу. За підсумками чергової атестації 2018-19 р. Капустіній І.О., вихователю, встановлено 11 тарифний розряд, підтверджено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист».

Атестація пройшла організовано, у чітко встановлені терміни згідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Підвищенню рівня методичної грамотності сприяла активна участь педагогів у навчально-практичному семінарі в межах проекту ЮНІСЕФ «Створюємо інклюзивне середовище у дитячих садках Донецької і Луганської областей» (Ковальова Л.В.,

Image0006.JPG
Image0008.JPG

0,5%. З 13 дітей старшого дошкільного віку 3 дитини залишено для продовження занять і лікування у спеціалізованій групі, 10 випущено до школи і з них 4 дитини з гарним зором, 6 дітей із значним покращенням, 3 дитини  залишено для продовження занять і лікування у старшій спеціалізованій групі.         

Колектив створює умови для емоційного благополучча дітей, будує навчальний процес в динамічному режимі. Результати моніторингу фізичного розвитку дітей на кінець навчального року показали сформованість у дітей життєво важливих видів основних рухових дій (ходи, бігу, стрибків, метання, лазіння).

Медична служба ЗДО ретельно відслідковує та аналізує фізичні показники розвитку дітей. Антропометричні данні постійно доводяться до відома батьків. Завідувачем та медичною сестрою здійснюється щоденний контроль за дотриманням режиму в закладі, санітарним станом усіх приміщень, щоденно проводиться огляд працівників харчоблоку на наявність захворювань.

Забезпечення соціального захисту та підтримки вихованців ДНЗ

Одним із напрямків роботи адміністрації ДНЗ є забезпечення згідно Конституції України прав усіх дітей на сім,ю, турботу та виховання.

На підставі поданих підтверджуючих документів в міський відділ освіти надані списки дітей пільгових категорій:

  • із багатодітних сімей   - 4 дітей;

  • із малозабезпечених     -  2 дітей;

  • із сімей-переселенців   -  1 дитина;

  • дітей без батьківського піклування – 2

  • дітей – інвалідів – 2

  • із сімей – учасників АТО    -    9 дітей

Батьки багатодітних сімей оплачують 50% суми за харчування, діти із малозабезпечених сімей, із сімей – учасників АТО та без батьківського піклування (під опікою), а також діти-інваліди отримують безкоштовне харчування.

Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності

Згідно із Законом України «Про охорону праці» в закладі дошкільної освіти здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні за підрозділами з питань охорони праці. Наказом по ЗДО затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу. Робота забезпечення безпеки життєдіяльності здійснюється згідно з нормативною базою та заходами безпеки праці.

Здійснюються виплати з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівників.

В ЗДО згідно плану роботи проводяться заняття з дітьми з головних понять безпеки та знань правил поведінки; організовано проходять 2 рази на рік Тижні безпеки життєдіяльності. У  2018 -2019 н.р. нещасних випадків з дітьми та працівниками закладу не було.

Важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці посідає проти­пожежна безпека. Наказом по ЗДО призначено відповідальних осіб за протипожежну безпеку, проводяться евакуаційні тренування на випадок виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації за участю працівників ДСНС, тижні пожежної безпеки згідно з наказом по ЗДО, які передбачають різноманітні заходи (конкурси малюнків, спортивні змагання, вікторини тощо).

Організація раціонального харчування

Одним із пріоритетних напрямків діяльності керівника ЗДО  є забезпечення дітей повноцінни раціональним харчуванням та попередження випадків харчових отруєнь та шлунково-кишкових захворювань. Харчування дітей в ЗДО здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.

В закладі освіти встановлений триразовий режим харчування (сніданок, обід, полуденок). Щоденне меню-розкладка складається з урахуванням рекомендацій двотижневого сезонного меню та технологічних карток. Харчування дітей забезпечується централізовано постачальниками, визначеними за результатами конкурсних торгів з додержан­ням санітарно-гігієнічних правил і норм.  Продукти харчування, що постачаються в заклад, мають сертифікати якості та відповідності. Ціна продуктового набору на день складає 20 грн для групи раннього віку та 30 грн для дошкільних груп ( з додаванням 10% на оздоровчий період). Батьки оплачують 50% зазначеної суми, відповідно 10.00 та 15.00 грн.  На протязі всього року  діти забезпечені свіжими овочами, фруктами, соками, м,ясними, молочними продуктами в повному обсязі.

Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотримання термінів реалізації продуктів покладено на керівника дошкільного закладу та старшу медичну сестру.

Зауважень з боку контролюючих органів щодо виконання санітарно-гігієнічного режиму немає.

Робота з укріплення матеріальної бази ДНЗ

Найбільш складним і кропітким напрямком в роботі завідувача є збереження, укріплення та розвиток матеріальної бази дошкільного закладу.

Стараннями всього колективу в дошкільному закладі створені умови для щоденного перебування дітей, робиться все, щоб діти почували себе комфортно і затишно. У звітному році продовжена робота  по створенню розвивального середовища групових осередків. Так, в старшу гр. № 6 придбаний великий СМАРТ-ТV, до якого дібрані розвивальні навчальні програми, заняття; середня та молодша інклюзивна група поповнились новим ігровим обладнанням для проведення навчання з безпеки життєдіяльності, вивчення правил дорожнього руху; в молодшшу спеціалізовану групу придбані матеріали та обладнання для облаштування туалетної кімнати для дітей, в ясельну та старшу гр. № 4 придбаний новий посуд.

Всі ці придбання зроблені за рахунок коштів благодійних внесків батьків. Щорічно робиться поточний косметичний ремонт всіх груп і підсобних приміщень, чистка каналізаційних люків, 2 рази на рік робиться ремонт на харчоблоці. Завдяки благодійним внескам батьків у звітному році замінені 2 дверей на металеві в продуктовій та матеріальній коморах,  відремонтовані допоміжні приміщення харчоблоку. Заклад постійно забезпечується чистячими, миючими засобами, канцтоварами, господарчими товарами, посудом в необхідному обсязі..

Все це сприяє ефективній безперебійній роботі закладу.

У звітному році матеріальна база дошкільного закладу покращилась за рахунок коштів місцевого бюджету –медичний кабінет оснащений ліками згідно встановленого переліку, придбані засоби дезинфекції, заключені договори на проведення дератизації. Проводилась планова перезарядка вогнегасників, виготовлений проект для проведення технічного обслуговування захисту будівлі від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів. Оформлені документи на право власності на землю, здійснюється щомісячна оплата за комунальні послуги та користування інтернетом. Міжнародна організація ЮНІСЕФ надала допомогу в придбанні для закладу канцтоварів, розвивальних ігор, а також в організації навчальних тренінгів для працівників ЗДО та батьків. Завідувачем зроблений бюджетний запит на 2019р. на обладнання інклюзивної групи згідно нормативних вимог, на придбання на харчоблок необхідного технологічного обладнання та інвентарю (миєчні ванни, промислові столи, стелажі, морозильний ларь, на придбання миючих та дезинфікуючих засобів.

Докладний звіт про збори і витрату благодійних батьківських внесків , а також про придбання за бюджетні кошти щомісячно розміщується на сайті дошкільного закладу.

Тільки  загальними зусиллями закладу дошкільної освіти, батьків  і громадськості  ми зможемо вирішити всі проблеми і подолати всі труднощі..

bottom of page