ЗВІТ КЕРІВНИКА
КЗ «ЛИСИЧАНСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
(ясла-садок) № 5 «УСМІШКА» ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ
на загальних зборах педагогічного колективу, батьківської ради та громадськості
30.07.2020р.
Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, на підставі наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28.01.2005 № 5 в закладі дошкільної освіти «Усмішка» проходить щорічне звітування керівника про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьками та громадськістю.
Звітування керівників здійснюється з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації .
КЗ «Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 5 «Усмішка» заснований у 1972 році, розташований за адресою : 93113 м.Лисичанськ, проспект Перемоги 163-а. Підпорядкований відділу освіти Лисичанської міської ради. Побудований за типовим проектом, працює за 5-ти денним робочим тижнем, 10,5-годинним режимом: з 7 00 до 17 30 . Мова навчання – державна.
Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед батьками,суспільством і державою за:
- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;
- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня та обсягу;
- дотримання фінансової дисципліни, збереження та укріплення матеріально-технічної бази.
Забезпечення збереження та розвитку мережі груп та формування дитячого контингенту
Дошкільний заклад є закладом комбінованого типу, де функціонує 3 групи загального типу, 1 інклюзивна група та 2 спеціалізовані групи для дітей з порушеннями зору. Із них - 1 група для дітей раннього віку і 5 груп для дітей дошкільного віку. Загальна чисельність дітей на кінець року - 98 чол.
Склад мережі:
-
1 група раннього віку (3-й рік життя) – 16 дітей,
-
1 група молодшого віку (4-й рік життя) - 19 дітей,
-
1 група середнього віку інклюзивна ( 5-й рік життя) – 17 дітей,
-
1 група старшого віку (5-й рік життя) – 24 дітей,
2 спеціалізовані групи: молодшого віку – 11 дітей, старшого віку - 11 дітей.
Проектна потужність 90 дітей, перевантаження – 8,8 %.
Комплектування дошкільного навчального закладу проводиться у відповідності з нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України.
Кадрове забезпечення та створення умов для професійного росту
Заклад дошкільної освіти укомплектовано педагогічними кадрами на 84%. Цілісний навчально-виховний процес забезпечують 16 педагогів:
завідувач - 1;
учитель – дефектолог - 1;
учитель-логопед - 0,8
практичний психолог – 1;
музичний керівник - 0,5;
інструктор з фізкультури – 0,75
вихователі -10;
асистент вихователя - 1.
Вакансії: учитель – дефектолог - 1;
музичний керівник - 1;
вихователь - 1.
11 педагогів мають вищу освіту (68%), 5 – базову (31%).
Вихователь закладу Юлія Халаімова у звітному році отримала диплом про закінчення магістратури за спеціальністю «Дошкільна освіта» Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Аналіз складу педагогічних працівників за рівнем кваліфікації:
-
«спеціаліст вищої категорії» - 2 (13%)
-
«спеціаліст першої категорії» - 1 ( 6%)
-
«спеціаліст II категорії» - 3 ( 19%)
-
«спеціаліст» - 5 (30%)
-
11 тарифний розряд – 3 (19%)
-
10 тарифний розряд – 2 (13%)
-
педагогічне звання «Вихователь - методист» - 2 (13%)
-
педагогічне звання «Учитель - методист» - 1 (6%)
За стажем педагогічної діяльності переважають досвідчені педагоги із значним стажем роботи :
-
до 3-х років - 2 (13%)
-
до 10 років - 1 (6%),
-
до 20 років - 4 (25%),
-
понад 20 років – 9 (56%).
Педагогам закладу дошкільної освіти надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди різних форм роботи, використання кращого досвіду вихователів ЗДО, міста, області, проходження курсів підвищення кваліфікації при ЛОІППО.
Так у 2019/2020 навчальному році курси підвищення кваліфікації при ЛОІППО пройшли вихователі О.Морозова , Т.Косецька, Н.Тідва, завідувач Т.Лопатіна .
Стимулюванню цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, забезпеченню ефективності навчально-виховного процесу сприяє атестація педагогічних працівників закладу. За підсумками чергової атестації 2019-20 р. В.Полєвій., вихователю, встановлено 11 тарифний розряд, підтверджено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист»; Л.Ковальовій, учителю-дефектологу, підтверджено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист»;Л.Красюк, вихователю, підтверджено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст II категорії»; Л.Умрихіній, асистенту вихователя, встановлено 10 тарифний розряд, відповідність займаній посаді; А.Очкур, практичному психологу, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст», Т.Лопатіній, завідувачу ЗДО, підтверджено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст»
Атестація пройшла організовано, у чітко встановлені терміни згідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників.
Педагоги закладу, як і щороку, приймали активну участь у заходах різних рівнів, а саме:
- ХІ Міжнародному фестивалі пед. інновацій у м.Черкаси ;
- Всеукраїнській науково-практичній конференції, організованій Лисичанським педагогічним коледжом;
- Х Всеукраїнському конкурсі на кращий веб сайт закладів освіти.
Л. Ковальова, вчитель - дефектолог, Н. Антохіна, практичний психолог отримали Дипломи КНЗ Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України. Печатні матеріали мають Л.Ковальова, Н.Антохіна, А.Очкур. Педагоги закладу прийняли активну участь у традиційному конкурсі «Вихователь року». О.Коса, вихователь, зайняла почесне 4 місце у міському турі конкурсу «Вихователь року».
Організація освітньо-виховного процесу та забезпечення виконання пріорітетних напрямків роботи
Протягом року колектив закладу спрямував свою роботу за такими напрямками:
-
Формування соціальної і громадянської компетентностей дошкільників на основі базових принципів НУШ
-
Розвиток зв’язного мовлення дітей засобами запровадження інноваційних освітніх технологій
-
Підвищення професійної компетентності педагогів в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами через методи іінтерактивної взаємодії.
Робота над вирішенням обраних завдань будувалась на основі програм:
-
«Українське дошкілля» -програма розвитку дітей дошкільного віку (авт. кол.:Білан О.І, Возна Л.М.,Максименко О.Л. та ін.);
-
«Казкова фізкультура» програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфіменко М.М.);
-
«Скарбниця моралі», програма з морального виховання дітей дошкільного віку(авт. Л. Лохвицька);
-
«Про себе треба знати, про себе треба дбать», програма з основ злдрв’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку (авт. Л. Лохвицька).
Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми методичної роботи: консультації методиста за тематикою, яка відповідала змісту річних завдань: Вивчаємо Концепцію Нової української школи; Соціальна компетентність дошкільників (інтерактивна консультація з елементами тренінгу); Інтеграція мовленнєвої та дослідницької діяльності, як чинник пізнавального розвитку; Сторітелінг, як метод навчання дітей розповіданню. Мовленнєва робота з дошкільниками (тест) та ін. робота семінарів на тему: «Моральне виховання як основа ціннісних орієнтирів дошкільників» , «Створення освітнього простору на основі індексу інклюзії»
Перелічені форми роботи мали вид інтерактивного навчання, надали педагогам додаткові знання.
Значний вплив на зростання професійної майстерності педагогів мали відкриті покази та колективні перегляди таких занять:
-
«Подорожуємо Україною» - інтегроване заняття з використанням мультимедійної презентації зі старшими дошкільниками (листопад, в-ль Л.Красюк);
-
Корекційно - розвиткове заняття з використанням методу сенсорної інтеграції зі старшими дошкільниками з ООП (січень, вч.-дефектолог Л.Ковальова);
-
«Умій добро творити і ближнього любити» заняття з морального виховання зі старшими дошкільниками (жовтень, в-ль О.Коса);
-
«Таємниці лісу» інтегроване заняття з використанням коректурних таблиць та методу багатоканальної діяльності зі старшими дошкільниками (січень, в-ль І.Капустіна);
-
«Як від лиха вберегтися» інтегроване заняття з безпеки життєдіяльності та розвитку мовлення (лютий, в-ль Л.Красюк).
Протягом року активно працювала творча група «Особлива дитина» з розробки системи реабілітаційних заходів для дітей з ООП.Творчою групою створена картотека передового педагогічного досвіду з питань інклюзивного навчання, добірка зразків та рекомендацій щодо оформлення фізкультурних осередків для дітей з ООП, зразків та рекомендацій щодо сюжетного, нестандартного, лікувально – реабілітаційного обладнання, зроблена добірка методичних рекомендацій з діагностики фізичного розвитку дітей з ООП. На протязі року вихователям надавалась практична допомога з питань удосконалення безпечного інклюзивного середовища в групах та на майданчиках, розроблені рекомендації щодо використання сюжетного, нестандартного, лікувально – реабілітаційного обладнання в інклюзивному середовищі груп та рекомендації для батьків з питань рухової активності і здоров’я дитини з ООП. Ця робота, безумовно, потребує подальшого удосконалення, особливо у напрямку охоплення дітей за різними нозологіями.
Контроль з боку адміністрації на протязі року , тематичне вивчення стану роботи, діагностування рівня компетентності дітей виявили системний підхід і глибоку проробку зазначених проблем. Так, робота над задачею «Формування соціальної і громадянської компетентностей дошкільників» показала, що вихователі усіх груп приділяють достатньо уваги формуванню соціальної компетентності дітей як на заняттях, так і в повсякденному житті. В усіх групах щоранку проводяться «Ранкові зустрічі», під час яких діти вчяться вітатися один з одним, казати компліменти, вчяться слухати один одного, співчувати, радіти разом, обговорюючи новини, або питання, які їх хвилюють. В усіх групах проводяться морально – етичні бесіди, читання і обговорення літературних творів, дидактичні ігри морально – етичної спрямованості. У повсякденному житті вихователі вчать дітей допомагати один одному, ділитися іграшками, бути уважними один до одного. Вихователі старшої спеціалізованої групи №4 Капустіна І.О., Коса О.М. впроваджують в практику роботи Данську технологію «Виховувати без насильства». З цією метою в групі облаштували будинок, де живуть ведмежатка, яким діти дали імена, а батьки допомогли одягнути так, щоб вони відрізнялись один від одного. Ведмежата «приходять» в групу, «спостерігають» за діями дітей, «навчаються», «приймають участь» у певних заходах і подіях, «допомагають» дітям вирішувати певні проблеми, в тому числі і морально – етичні. Формувати у дітей моральні норми та правила поведінки вихователям цієї групи, а також середньої інклюзивної групи №3 Косецька Т.В., Морозова О.В.допомагає «Мішечок добрих справ», до якого діти складають камінці, кожен з яких символізує певну добру справу, яку зроблено протягом дня. Наприкінці тижня, під час обговорення, камінці допомагають дітям пригадати добрі справи впродовж дня. Вихователі молодшої спеціалізованої групи №5, середньої інклюзивної групи №3, старшої спеціалізованої групи №4 виготовили сім’ю ляльок – рукавичок, робота з якими дає змогу в ігровій формі обговорювати моральні ситуації і вправляти дітей у практичному застосуванні моральних норм і правил поведінки. З метою формування громадянської компетентності вихователі проводять роботу з народознавства, знайомлять дітей з культурою українського народу, звичаями, традиціями, історичним минулим. Перевірка сформованості соціальної компетентності дітей показала, що у них є достатньо знань із зазначених питань, однак не всі діти вміють застосовувати свої знання на практиці. Тому робота потребує подальшого продовження і певних змін.
Стосовно ефективності застосування інноваційних педагогічних технологій мовленнєвого розвитку дітей можна сказати наступне:
В закладі створені належні умови для мовленнєвого розвитку дітей. Усі групи забезпечено дидактичними та програмно – методичними матеріалами, зокрема: наочними посібниками, демонстраційними картинами, репродукціями, серіями картин, коректурними таблицями, схемами – опорами для складання розповідей, дидактичними іграми, методичною літературою. Ігрові осередки містять матеріали для самостійної діяльності дітей, зокрема: обладнані куточки книги та самостійної театралізованої діяльності. Так, в групі раннього віку (вихователі І. Фішкіна, Г. Колмикова) є сухий басейн та м’яка сенсорна книга, сенсорний килимок, граючи з якими діти не тільки розвивають дрібну моторику та сенсорні відчуття, а й вдосконалюють мовленнєві навички. Вихователі молодшої спеціалізованої групи №5 В. Полева, А. Кошова використовують для розвитку мовлення дітей ігри з кінетичним піском, сухі ванни. В старших групах №6 (вихователь Л. Красюк), спеціалізованій групі №4 (вихователі І. Капустіна, О. Коса) та середнії інклюзивнії групі №3 (Т. Косецька, О.Морозова) в осередках є альбоми, ілюстрації, книги, розглядаючи які сприяють розвитку мовленнєвих навичок дітей. Педагоги періодично змінюють наповнення осередків, враховуючи інтереси, потреби, настрій дітей, освітні завдання тему дня (тижня, місяця), над якою працюють.
За результатами тематичного вивчення встановлено, що знання дітей усіх вікових груп в межах програмових вимог.
Незважаючи на те, що вирішення третьої річної задачи співпало із карантином і вимушеним тимчасовим закриттям закладу, педагоги мали змогу підвищити свою професійну компетентність в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами через методи іінтерактивної взаємодії. Три педагоги (О.Морозова, Т.Косецька, Н.Тідва) пройшли спеціальні курси підвищення кваліфікації при ЛОІППО. Вихователем-методистом, практичним психологом дистанційно надавались консультації, відповіді на запитання, експрес-опитування з питань роботи з дітьми з ООП.
У вересні і в червні аналізуємого року проведений моніторинг основних компетенцій кожної дитини усіх вікових груп. Моніторингове обстеження містить показники досягнень дошкільників за усіма основними лінями розвитку. Кожна лінія розвитку інтегрує в собі головні якості і вміння дітей. Здійснення моніторингу дало можливість відслідковувати успіхи дитини, дозволило вихователям фіксувати рівні та динаміку розвитку дітей на різних етапах діяльності, що в свою чергу, допомогло визначити необхідні методи надання допомоги вихованцям, а також вносило корективи в розвивально – виховний процес як для кожної дитини, так і для всієї групи вцілому.
Про якість засвоєння освітньої програми, рівень досягнення державних стандартів дошкільної освіти свідчать позитивні результати підсумкової діагностики
Обстежено в червні всього 52 дитини.
Узагальнені результати діагностики підсумкового рівня компетентності вихованців ЗДО «Усмішка» за освітніми лініями (червень 2020 року)
Окрім навчальних занять, згідно затвердженого розкладу, вихователями проводиться гурткова робота з дітьми:
-
«Стежинкою здоров’я» (валеологічний) та «Захищу себе сам» (безпека життєдіяльності)– старші гр.,
-
«Абетка здоров’я» (валеологічний) – середня гр.
-
«Бебі - йога» (фізкультурно - оздоровчий) – молодші гр.,
-
«Веселі музики» (вокальна творчість) - муз.керівник,
-
«Малята – здоров’ята» (фізкультурно - оздоровчий)- інструктор з фізкультури.
Організація роботи щодо зміцнення здоров,я дітей та їх медичного супроводу.
Медичне обслуговування дітей в закладі здійснює старша м/сестра, в обов'язки якої покладений контроль за виконанням санітарно - гігієнічного режиму, проведення щеплень дітям, антропометричних замірів, огляд дітей вузькими спеціалістами, контроль за своєчасним проходженням медичного огляду працівниками дошкільного закладу. Сестра медична з дієтхарчування опікується організацією харчування дітей в закладі.
Виховання здорової дитини завжди залишається пріоритетним напрямком в роботі закладу, тому моніторинг рівня захворюваності дітей ведеться постійно.
Аналіз захворюваності дітей за 2019 рік показав, що в поріванянні з 2018 р. захворюваність дітей зменьшилась на 1,3% - з 3,8 % до 2,5 %, відповідно зменьшилось і число пропущених днів по хворобі з 914 до 555.
По групах % захворювань розподілився наступним чином:, яслі – 4% (у 2018р. -7,2%), мол. №5 – 1,6 % (у 2018 – 3,2%), середня –3% (у 2018 – 5,8%), Найнижчі показники захворюваності, як і в минулому році, залишаються в старших групах:- старша № 6 – 0,2%, старша № 4 – 1,4%. В мол.№2 відсоток захворюваності дітей підвищився у порівнянні з 2018р. і склав – 5,5% (у 2018 - 4,2%). Це найвищий показник захворюваності по закладу, який частково може пояснюватись постійним прийомом нових дітей на протязі року та затягнутим процесом адаптації дітей.
Однак кількість пропущених днів в цій групі найнижча серед усіх груп – 1030 (в яс.гр.-1370, в серед.гр. -1437, в ст.гр. №6 – 1497). Загальна кількість пропусків без поважних причин дещо знизилась– 6689 днів (у 2018р. – 7823днів), однак вона складає майже половину всіх дітоднів за рік- 15111 (у 2018р. - 16139), що пояснюється соціально-економічними проблемами населення.
Знизились показники захворювань органів дихання - 65 випадків (замість 89 у 2018р.): відповідно яслі – 16 (у 2018 – 24), садок – 49 (у 2018р. -64 випадків). Це – ГРВІ –60 (у 2018 – 76), бронхіт – 3 (у 2018 – 3). Знизилась кількість захворювань на гостру пневмонію – 1 (у 2018 – 10),
Серед інфекційних захворювань випадків розповсюдження не було : в/віспа –2 випадки, по 1 випадку аденовірусної інфекції та ОКЗ.
В жовтні 2019р. в закладі зареєстрований один випадок дитячого травматизму під час освітнього процесу (старша група № 4 під час денної прогулянки).
В садку працює санбюлетень «Корисні поради», вихователями щомісячно плануються і проводяться консультації з батьками на теми профілактики та попередження захворювань дітей, матеріал батьківських куточків постійно містить рекомендації щодо запобігання застудних, інфекційних захворювань. Робота старшої медичної сестри спрямована на відповідальне і принципове ставлення до своєчасного виявлення дітей і працівників на ранніх стадіях захворювання та недопущення Їх до колективу, на своєчасне проведення щеплення всіх дітей згідно графіка. Регулярно контролюється проведення фізкультурно-оздоровчої роботи по групах,
на постійному контролі знаходяться питання температурного режиму в зимовий період.
Із загартовуючих заходів в закладі застосовується сон у провітрених приміщеннях, щоденні прогулянки відповідно вимог Санітарного регламенту, миття рук, умивання прохолодною водою та заняття на масажерних килимках. На проведення спеціальних заходів загартування (обливання ніг водою, контрасні обливання та ін.) батьки згоди не надали, що підтверджено їх особистими підписами на групових батьківських зборах.
В дошкільному закладі працює ортоптичний кабінет з лікувальними апаратами. З дітьми, які потребують корекції зору, займаються учитель-дефектолог, сестра-ортоптистка, керує і спрямовує їх роботу лікар-офтальмолог дитячої міської лікарні. Всі діти отримали корекційну допомогу, в результаті якої за результатами моніторингу з 20 дітей (2 дитини прибули у заклад у лютому і одна дитина вибула у листопаді) покращився у 19, що складає 95 %, без змін зір залишився у 1 дитини (5%), погіршення стану зору не відмічено. В середньому гострота зору покращилась на 0,7%. За результатами моніторингу з 10 випускників зір покращився у всіх: 3 дитини випущено з гарним зором, 6 дітей із значним покращенням і 1 дитина має незначні покращення зору.
Колектив створює умови для емоційного благополучча дітей, будує навчальний процес в динамічному режимі. Результати моніторингу фізичного розвитку дітей на кінець навчального року показали сформованість у дітей життєво важливих видів основних рухових дій (ходи, бігу, стрибків, метання, лазіння).
Медична служба ЗДО ретельно відслідковує та аналізує фізичні показники розвитку дітей. Антропометричні данні постійно доводяться до відома батьків. Завідувачем та медичною сестрою здійснюється щоденний контроль за дотриманням режиму в закладі, санітарним станом усіх приміщень, щоденно проводиться огляд працівників харчоблоку на наявність захворювань.
Забезпечення соціального захисту та підтримки вихованців ЗДО
Одним із напрямків роботи адміністрації ЗДО є забезпечення згідно Конституції України прав усіх дітей на сім,ю, турботу та виховання.
На підставі поданих підтверджуючих документів в міський відділ освіти надані списки дітей пільгових категорій:
-
із багатодітних сімей - 5 дітей;
-
дітей без батьківського піклування – 2
-
дітей – інвалідів – 2
-
із сімей – учасників збройного конфлікту - 5 дітей
-
із сімей внутрішньо переміщених осіб – 2
-
діти, які постраждали внаслідок воєнних дій – 8.
Батьки багатодітних сімей оплачують 50% суми за харчування в закладі, діти із малозабезпечених сімей, із сімей – учасників збройного конфлікту та без батьківського піклування (під опікою), із сімей внутрішньо переміщених осіб, а також діти з інвалідністю та діти, які постраждали внаслідок воєнних дій, отримують безкоштовне харчування.
Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності
Згідно із Законом України «Про охорону праці» в закладі дошкільної освіти здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні за підрозділами з питань охорони праці. Наказом по ЗДО затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу. Робота забезпечення безпеки життєдіяльності здійснюється згідно з нормативною базою та заходами безпеки праці.
Здійснюються виплати з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівників.
В ЗДО згідно плану роботи проводяться заняття з дітьми з головних понять безпеки та знань правил поведінки; організовано проходять 2 рази на рік Тижні безпеки життєдіяльності.
Важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці посідає протипожежна безпека. Наказом по ЗДО призначено відповідальних осіб за протипожежну безпеку, проводяться евакуаційні тренування на випадок виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації за участю працівників ДСНС, тижні пожежної безпеки згідно з наказом по ЗДО, які передбачають різноманітні заходи (конкурси малюнків, спортивні змагання, вікторини тощо). У звітному році в закладі зроблено все можливе для усунення недоліків, вказаних в Акті перевірки стану пожежної та техногенної безпеки (виконана обробка косоурів, двері на шляхах евакуації оснащені доводчиками, скло в дверях замінено на дерево, встановлені світлові показчики «Вихід» та «Знак-гідрант» та ін. Невиконаними залишаються пункти, які потребують значного фінансування (встановлення АПС, обробка горищних покриттів, встановлення протипожежних дверей в електрощитову та прпотипожежного люка на горище).
Організація харчування
Одним із пріоритетних напрямків діяльності керівника ЗДО є забезпечення дітей повноцінним раціональним харчуванням та попередження випадків харчових отруєнь та шлунково-кишкових захворювань. Харчування дітей в ЗДО здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.
В закладі встановлений триразовий режим харчування (сніданок, обід, полуденок). Щоденне меню-розкладка складається з урахуванням рекомендацій двотижневого сезонного меню та технологічних карток. Харчування дітей забезпечується централізовано постачальниками, визначеними за результатами конкурсних торгів з додержанням санітарно-гігієнічних правил і норм. Продукти харчування, що постачаються в заклад, мають сертифікати якості та відповідності. Ціна продуктового набору на день складає 20 грн для групи раннього віку та 30 грн для дошкільних груп ( з додаванням 10% на оздоровчий період). Батьки оплачують 50% зазначеної суми, відповідно 10.00 та 15.00 грн. На протязі всього року діти забезпечені свіжими овочами, фруктами, соками, м,ясними, молочними продуктами в повному обсязі.
Відповідно до штатного розпису заклад цілком укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування дітей.
Стан матеріально-технічного забезпечення груп посудом та інвентарем задовільний. Харчоблок, в основному, забезпечений необхідним технологічним, холодильним обладнанням, посудом різного розміру і призначення, засобами вимірювання, інвентарем. У 2019р. за бюджетні кошти в продуктову комору придбані морозильна скриня та 2-х камерний холодильник, що дало можливість виконувати температуру зберігання окремих видів продуктів; придбана м,ясорубка електрична. В прилеглих до харчоблоку приміщеннях (коридор, миєчна зала) зроблений якісний ремонт, придбані нові мийки та стелаж для посуду, дерев,яні столи замінені на металеві із харчової нержавіючої сталі. Однак потребує ремонту гарячий цех харчоблоку (стіни, підлога).
Продукти харчування і продовольча сировина в 2019 році постачались до закладу регулярно після заключення договорів на усі види продуктів. В повному обсязі усі продукти почали постачатись до закладу 25.02.19р., внаслідок чого в I кв-лі 2019р. відбулось недовиконання грошових норм і спостерігалась нерівномірність у споживанні основних видів продуктів (круп 94,8% , картоплі 43,7%; олії – 86,6%, масла вершкового – 42,8%). Асортимент фруктів та овочів з літа і до кінця року був різноманітним. На кінець року відсоток виконання основних видів продуктів значно вирівнявся і становить: молоко, кисломолочні -70,1%, м,ясо, м,ясовироби – 73,5%, масло вершкове 77,7%, сир кисломолочний 78,6%, борошно 71,5%. Недовиконання грошових норм було лише в I кв-лі через відсутність окремих продуктів у січні. Влітку суворо виконуються грошові норми, враховуючи 10% на додатковий сніданок.
Виконання грошових норм за рік склало:
ясла: 20,02 грн
садок : 30,02 грн
В закладі за наказом завідувача була створена і працювала Рада з харчування. Її робота стала більш ефективною: при складанні щоденного меню використовувались усі можливі ресурси, блюда урізноманітнювались соусами, салатами та ін., для чого було виготовлено багато додаткових технологічних карток. В закладі є проблема із споживанням дітьми молока та молочних блюд (супи, каші). Дуже багато дітей не люблять цей продукт, батьки заявляють про відмову дітей від молочних продуктів і заміну молочних блюд іншими.
На протязі аналізуємого періоду в закладі впроваджені та застосовані постійно діючі процедури, засновані на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР). Працівники харчоблоку суворо дотримували вимог санітарного законодавства щодо прийому, зберігання, обробки продуктів, технології приготування страв, поточності виробничого процесу, повноти закладки продуктів і виходу страв, якості приготування їжі. Виконувались інструкції щодо правил миття посуду, технологічного обладнання, використання миючих засобів, графік поточних та генеральних прибирань приміщень харчоблоку. Зауважень до дотримання правил особистої гігієни, належного санітарного стану приміщень харчоблоку та своєчасності заповнення санітарного журналу працівників харчоблоку немає.
Порушень режиму харчування та організації процесу харчування по групам не виявлено. Харчові залишки по групах в межах допустимого.
Зауважень з боку контролюючих органів щодо виконання санітарно-гігієнічного режиму немає.
Робота з укріплення матеріальної бази ЗДО
Найбільш складним і кропітким напрямком в роботі завідувача є збереження, укріплення та розвиток матеріальної бази закладу дошкільної освіти.
Стараннями всього колективу в закладі створені умови для щоденного перебування дітей, робиться все, щоб діти почували себе комфортно і затишно. Щорічно робиться поточний косметичний ремонт усіх груп і підсобних приміщень, чистка каналізаційних люків, 2 рази на рік робиться ремонт на харчоблоці. Для цих цілей закупались фарба, цемент, шпатлівка, грунтовка та інші будівельні матеріали. У звітному році замінені двері в молодшій гр. № 5, двері на пральні, зроблений ремонт музичної зали (стеля, стіни) . В музичну залу придбані нові штори, тюль, штора на ширму для лялькової вистави.
Всі ці придбання зроблені за рахунок коштів благодійних внесків батьків.
Протягомі всього звітного року в заклад надходили матеріальні цінності за рахунок коштів місцевого бюджету. Так, заклад був цілком забезпечений на рік чистячими, миючими, засобами, засобами індивідуального захисту, медичний кабінет оснащений ліками згідно встановленого переліку, придбані засоби дезинфекції, заключені договори на проведення дератизації. Проводилась планова перезарядка вогнегасників, здійснюється щомісячна оплата за комунальні послуги та користування інтернетом.Значні придбання зроблені на харчоблок (великі кастрюлі – 4 шт., холодильник – 2 шт., морозильний ларь, електром,ясорубка). Придбані комп,ютерна техніка, спортивне обладнання, ігри для функціюнування інклюзивної групи (ноутбук, принтер, ламінатор, фітболи, спортивні мати).
Все це сприяє ефективній безперебійній роботі закладу.
Докладний звіт про збори і витрату благодійних батьківських внесків , а також про придбання за бюджетні кошти щомісячно розміщується на сайті закладу дошкільної освіти.
Тільки загальними зусиллями закладу дошкільної освіти, батьків і громадськості ми зможемо вирішити усі проблеми і подолати усі труднощі.